איך להתגרש?

מהם היתרונות של גירושין בבית דין רבני?

לגירושין בבית הדין הרבני בליווי טוען רבני ישנם מספר יתרונות:

  • רק לרבנות ישנה הסמכות להכריז על פירוק שותפות ומתן גט בין זוג יהודי נשוי. כך, כאשר הגירושין נעשים בבית הדין הרבני מדובר למעשה על אותו גוף, או גוף המהווה "קרוב משפחה". כאשר הגירושין נעשים בבית משפט לענייני משפחה, עדיין יש צורך לעבור גם ברבנות.
  • דיני משפחה הם חוקי הלכה שהומרו לשפה מודרנית: למעשה, גם בבית משפט לענייני משפחה מדובר על חוקי הלכה שהומרו לשפה מודרנית ועברו שינויים קטנים בכדי להתאימם לרוח הזמן. כאשר הליך הגירושין יתבצע ברבנות החוקים על פיהם ינהגו הם המקור לחוק האזרחי.
  • חוקי המשפט העברי: בהמשך לסעיף הקודם נחדד כי רבים הרואים את היהדות כחלק מחייהם אף שלא יגדירו את עצמם כדתיים ואף מסורתיים מכל מקום יעדיפו לדעת שהחוקים על פיהם נעשים הגירושין הם אותם חוקים שמלווים אותנו כעם כבר שנים רבות.
  • אמנם מקרי הגירושין משתנים ממשפחה למשפחה ולכן דיניהם שונים מן הקצה אל הקצה, מה שטוב לאדם מסויים אינו בהכרח טוב לאדם אחר, גברים או נשים כאחד צריכים ייצוג הולם ברבנות, באמצעות טוען רבני. שאמנם ככל שישנם יתרונות רבים צריך לדעת מה לטעון בפני בית הדין הרבני, וכך להגיע לאותם יתרונות ללקוח.

גירושין בהסכמה גם עם טוען רבני

זוגות רבים פונים היום לדרך של גירושין בהסכמה באמצעות גישור. האפשרות הזו בהחלט קיימת גם עבור אלה שהלכו על הדרך של גירושין ברבנות. כך יכול הטוען הרבני ללבוש את כובע המגשר.
גם בית הדין הרבני מעודד הגעה להסכם גירושין באופן עצמאי בהליך של גישור. טוען רבני יכול להיות גם מגשר כאשר החוקים המובילים את התהליך ויוצרים את ההסכמה בסופו של דבר הם חוקי ההלכה.

איך לבחור טוען רבני שילווה אתכם בתהליך?

  • היכרות מעמיקה עם החוק התורני והאזרחי: כיוון שכל התהליך נעשה על פי חוקי ההלכה המשולבים עם החוק האזרחי, לטוען הרבני צריך להיות ידע מעמיק בתחום.
  • ניסיון: ככל שמאחורי הטוען הרבני נמצא טיפול במקרים רבים יותר, בין אם בגישור ובין אם לא, כך הלקוח יזכה לייצוג הולם יותר מול הדיינים בבית הדין הרבני, ולהסכם גירושין הוגן יותר. כך גם אם ההסכם נעשה בהליך גישור.
  • זמינות ונגישות: הטוען הרבני הוא הדמות הקרובה אליכם ביותר במשך כל תקופת העיסוק בגירושין עד שאתם יוצאים מן הרבנות כשאתם גרושים באופן רשמי. חשוב שהטוען הרבני יהיה זמין ונגיש עבורכם ושתרגישו בנוח במחיצתו.

אבנר הן הוא טוען רבני בעל ניסיון רב המשמש גם מגשר ובורר מוסמך. מייצג מתגרשים רבים ברבנות, וכן פעמים רבות פועל ליצירת הסכם גירושין המקובל על שני הצדדים. אם אתם מבולבלים, נמצאים בהתלבטויות וזקוקים לאוזן קשבת, אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה או בקשה.

כתיבת תגובה